چطور در مدرسه و دانشگاه از آنفلوآنزای خوکی درامان باشیم؟
ساعت ۱٠:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٤  

سلام

این روزها بحث داغ چیزی نیست جز "آنفلونزای خوکی"!!

با توجه به افزایش روزافزون مبتلایان در کشور و افتخار رسیدن به عدد سه رقمی(!!)، اینجانب وظیفه ی خود می دانم تا خوانندگان محترم را از روش های درامان ماندن از این ویروس محترم کشنده آگاه سازم!!

بدینوسیله روش های زیر به نقل از وب سایت "سلامت نیوز" به شرح زیر اعلام می گردد:


امسال همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید چالش تازه‌ای در پیش روی دانشجویان و دانش‌آموزان خواهد بود که شامل مراقبت و پیشگیری در برابر آنفلوآنزای جدید H1N1 یا همان آنفلوآنزای خوکی است.

به گزارش ایسنا،‌ پژوهشگران دانشگاه لی در آمریکا تاکید کردند: با وجود ظهور این آنفلوآنزای جدید کلید حفظ سلامتی در دانشجویان و محصلان واقعا متفاوت از سالهای پیش نیست. در این مقاله پزشکی 8 راه کار ساده عنوان شده که محققان معتقدند؛ دانش آموزان و خانواده‌های آنها باید برای آماده سازی سال تحصیلی جدید این اقدامات را انجام دهند تا سلامت آنها حفظ شود.

- قبل از سال تحصیلی جدید یک آزمایشی پزشکی کامل انجام دهید.

- درباره مصون سازی در برابر آنفلوآنزا با متخصص خود مشورت کنید. واکسیناسیون آنفلوآنزای فصلی و در صورت موجود بودن آنفلوآنزای خوکی ضروری است.

- یک جلسه مشاوره با حضور دانش آموزان و والدین برای بررسی موضوعات بهداشتی برگزار کنید.

- حتما با شرکت بیمه درمانی خود مشورت کنید تا از امکانات آن آگاه باشید.

- داروهایی که نیاز به نسخه پزشک ندارند همراه با کیت امدادرسانی به همراه داشته باشید.

- دانش آموزان باید به سفارشات مادران خود از جمله شست وشوی دقیق دستها، پوشاندن دهان هنگام سرفه و عطسه و دور ریختن دستمال مصرف شده،‌عمل کنند.

- رژیم غذایی محصلان باید کنترل شود تا به جای غذاهای ناسالم از میوه‌ها و سبزیجات تازه استفاده شود.

- خواب کافی داشته باشید، کمبود خواب یک عادت بسیار ناسالم و غیر بهداشتی برای دانش آموزان است که سلامت آنها را به خطر می‌اندازد.


کلمات کلیدی: علمی ،آنفلونزای خوکی ،سلامت