روستایی با 200 دو قلو!!

پاتوماکوتی و کنیپاتوتی 65 ساله و ریتا آیشا و ریفا آیشاکه تقریبأ دو ماه دارند، پیرترین و جوان‌ترین دوقلوهای روستا هستند.

پاتوماکوتی زمانی را به یادمی‌آورد که خانوده‌اش برای بزرگ‌کردن او و خواهر دوقلواش با مشکلات فراوانی روبرو بودند

سالمابی 15 ساله در مدرسه روستا درس می‌خواند و می‌گوید یکبار معلمش او و خواهرش را با هم اشتباه گرفت و وی به خاطر کاری که خواهرش کرده‌بود تنبیه شد

ساکنان این روستا در معرض هیچ عامل غیرطبیعی یا شیمیایینیستند و دوقلوها و والدین آن‌ها از سلامت خوبی برخوردارند. همین امر باعث شده کهپزشکان توجه خود را به ریشه‌های ژنتیکی افراد این روستا معطوف کنند.

دکتر سیربیجو که پزشک این روستاستمی‌گوید: "براساس بعضی شواهد علمی، عاملی طبیعی در افزایش تولد دقلوها در این روستادخیل است. آب این منطقه می‌تواند یکی از این عوامل باشد."

وی می‌افزاید: "در همه جای جهان عاملتولد دوقلوها داروهای شیمیایی از جمله داروهای بارداری، عادات غیر طبیعی تغذیه وافزایش سن ازدواج است."

با این حال در کودینجی بیشتر ازدواج‌هابین سن 18 تا 20 سال انجام می‌شود. دکتر سیربیجو می‌گوید: "هیچ‌کدام از عوامل تولددوقلوها در کشورهای پیشرفته در اینجا مشاهده نمی‌شوند."

 

حتی روستایی‌ها نیز آب این منطقه را عامل تولد دوقلوهایخود می‌دانند. روستای کودینجی در یکی از پر باران‌ترین مناطق هند قرار دارد و درزمان بارش باران‌های فصلی آب‌گرفتگی و سیل ارتباط این روستا با مناطق مجاور را قطعمی کند.

/ 2 نظر / 5 بازدید
reza

سلام خوبین شما؟ چقدر وبلاگتون تغییر کرده؟ باید وقت بیشتری بذارم و کامل بخونم. معذرت که دیر به دیر بهتون سرمیزنم.

مرتضی

این هندیا هیچ چیزشون به ادمیزاد نرفته[نیشخند] خوشحال میشم تبادل لینک کنیم[گل]